Sterownik AION IQ

  • Kod: AION IQ

STEROWNIK AION IQ

Sterownik AION IQ posiada szereg rozbudowanych programów pracy: VIDEO do nagrań w czasie rzeczywistym, ANIMACJA do ujęć poklatkowych oraz niezwykle popularny TIMELAPSE.

W najnowszej wersji AION IQ - firmware 4.2.  serownik wspiera  dwie osie - (SLIDER oraz PANORAMA). Programy Simple SMART EYE oraz Precise SMART EYE - pozwalają na automatyczne śledzenie obiektu (parallax). W trybie Precise SMART EYE - dzięki dokładniejszemu zorientowaniu głowicy możemy śledzić obiekty z większa dokładnością np. przy użyciu obiektywów MACRO.

Aby w pełni wykorzystać możliwości sterownika AION IQ polecamy zestaw X SLIDER z napędem X MOTOR 40 oraz głowicą 1-osiową (PAN) MONO HEAD

Otwór mocujący 1/4" wbudowany w podstawę sterownika umożliwia jego montaż np. do wózka urządzenia slidera z wykorzystaniem ramienia przegubowego VARIO ARM - Classic 8" lub 11".

AION IQ

WATCH VIDEO!

Programy sterujące sterownika AION IQ

Program VIDEO:
  • Tryb Free Ride - przeznaczony do swobodnego sterowania prędkością wózka jezdnego za pomocą joysticka oraz pokręteł.
  • Tryb Recording -przeznaczony jest do rejestracji ruchu wózka jezdnego w celu późniejszego jego odtworzenia w trybie Playback
  • Tryb Playback - przeznaczony jest do odtwarzania zapamiętanego wcześniej ruchu wózka jezdnego.
  • Tryb Video Loop - W tym trybie wózek jeździ bez zatrzymania od jednego do drugiego punktu skrajnego, po dojechaniu do końca zakresu ruchu automatycznie zawraca i zaczyna jechać w przeciwnym kierunku.
  • Tryb Simple SMART EYE - śledzenie obiektu (parallax) zintegrowanie sterownika z drugą osią PAN
  • Tryb Precise SMART EYE - precyzyjne śledzenie obiektu (parallax) przydatne podczas pracy z obiektywami MACRO.
Program ANIMATION: pozwala na zaprogramowanie odcinka drogi z jaką przejedzie wózek, podczas którego napęd wykona serię zdjęć (napęd sam wywoła zwolnienie migawki poprzez wężyk spustowy połączony z aparatem).
Tryb TIMELAPSE: przeznaczony jest do wykonywania zdjęć interwałowych zsynchronizowanych z wolnym ruchem wózka.

INSTRUKCJE OBSŁUGI

Polish language AION IQ Sterownik
english AION IQ Controller