Sterownik AION α

  • Kod: Sterownik AION α
  • Producent: Slidekamera ®

Sterownik AION α

Sterownik w wersji z Napędem DC HDN wyposażony jest w gniazdo jack 2,5mm trigger do podłączenia przewodu do wyzwalania migawki (wężyk spustowy) w aparacie fotograficznym lub kamerze.

Zasilanie napędu możliwe jest z zasilacza sieciowego lub trzech akumulatorów R6/AA.

Otwór mocujący 1/4" wbudowany w podstawę sterownika umożliwia jego montaż np. do wózka slidera z wykorzystaniem mocowania VARIO ARM - Classic 8" lub 11".

WATCH VIDEO!

PROGRAMY STERUJĄCE

Tryb VIDEO: Tryb VIDEO przeznaczony jest do wykonywania płynnych ujęć z kamery lub aparatu umieszczonego na wózku jezdnym Slidekamera. Sterowanie kierunkiem i prędkością ruchu odbywa się za pomocą pokrętła SPEED.
Tryb LOOP: Tryb LOOP, podobnie jak tryb VIDEO, przeznaczony jest do wykonywania płynnych ujęć za pomocą kamery lub aparatu umieszczonego na wózku jezdnym Slidekamera. W trybie tym, gdy napęd napotka zbyt duży opór, automatycznie zaczyna jechać w przeciwnym kierunku. W trybie tym wózek powinien poruszać się w poziomie.
Tryb TIMELAPSE: Tryb TIMELAPSE służy do wykonywania zdjęć poklatkowych zsynchronizowanych z ruchem wózka (Motion Timelapse). W trybie tym operator ustala długość skoku oraz czas co jaki napęd zatrzymuje się umożliwiając wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Dzięki wężykowi spustowemu podłączonemu między kontrolerem a aparatem, sterownik napędu sam wyzwala migawkę w czasie gdy wózek nie wykonuje ruchu. 
  • Możliwe wartości Interwału: 1-300s
  • Możliwe wartości długości skoku: 0,2 – 999mm