Napęd krokowy HKN-2 do X SLIDER

 • HKN-2
 • szt.
 • Cena netto: 2 105,69 zł 2 590,00 zł

Napęd krokowy HKN-2 do XTM SLIDER

Napęd krokowy HKN-2 dedykowany do urządzeń XTM SLIDER służy do wykonywania ujęć w ruchu, jak również ujęć sekwencyjnych. W skład napędu wchodzi intuicyjny sterownik połączony z silnikiem napędowym. Ergonomię obsługi zapewnia proste i funkcjonalne menu.

Sterownik posiada kilka programów pracy: VIDEO, ANIMACJA oraz TIMELAPSE. Na panelu znajdują się dwa pokrętła regulacji: SPEED i DAMPING, oraz joystick.

Aby wyeliminować poruszenie aparatu podczas naciskania spustu migawki w zestawie znajduje się wężyk spustowy do wyboru. Wężyk wykorzystywany jest w programach pracy ANIMACJA oraz TIMELAPSE. Silnik napędowy przeznaczony jest do obciążenia wózka masą do 4kg w trakcie jazdy pionowej oraz 10kg w przypadku jazdy poziomej.

Otwór mocujący 1/4" wbudowany w podstawę sterownika umożliwia jego montaż np. do wózka urządzenia Slidekamera z wykorzystaniem VARIOMagic arm.

STEROWNIK AIONTM IQ

Sterownik AIONTM IQ posiada szereg rozbudowanych programów pracy: VIDEO do nagrań w czasie rzeczywistym, ANIMACJA do ujęć poklatkowych oraz niezwykle popularny TIMELAPSE.

Otwór mocujący 1/4" wbudowany w podstawę sterownika umożliwia jego montaż np. do wózka urządzenia slidera z wykorzystaniem ramienia przegubowego VARIO Magic arm 8" lub 11".

Sterownik AION IQ

PROGRAMY STERUJĄCE

Program VIDEO: Tryb Free Ride - Przeznaczony do swobodnego sterowania prędkością wózka jezdnego za pomocą joysticka oraz pokręteł.
Tryb Recording - Przeznaczony jest do rejestracji ruchu wózka jezdnego w celu późniejszego jego odtworzenia w trybie Playback
Tryb Playback - Przeznaczony jest do odtwarzania zapamiętanego wcześniej ruchu wózka jezdnego.
Tryb Video Loop - W tym trybie wózek jeździ bez zatrzymania od jednego do drugiego punktu skrajnego, po dojechaniu do końca zakresu ruchu automatycznie zawraca i zaczyna jechać w przeciwnym kierunku.
Program ANIMACJA:

Program ANIMATION pozwala na zaprogramowanie odcinka drogi z jaką przejedzie wózek, podczas którego napęd wykona serię zdjęć (napęd sam wywoła zwolnienie migawki poprzez wężyk spustowy połączony
z aparatem).

Program TIMELAPS: Program TIMELAPSE przeznaczony jest do wykonywania zdjęć interwałowych zsynchronizowanych z wolnym ruchem wózka.

APLIKACJA SLIDEYETM PRO

Teraz sterowanie urządzeniami SlidekameraTM jest jeszcze wygodniejsze. Bezpłatna aplikacja SlideyeTM PRO pozwoli precyzyjniej i bardziej komfortowo kontrolować nasze urządzenia.

ATLASTM MODULAR może być sterowany poprzez fizyczny kontroler, lub aplikację mobilną, dostępną dla systemów iOS i Android. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędny jest moduł SlidekameraTM WI-FI.

Aplikacje są stale rozwijane, wyposażane w nowe funkcje i na bieżąco uaktualniane.

Kluczowe moduły SlideyeTM PRO:

 • Live Control
 • Time-Lapse
 • Loop

zobacz więcej

Adapter bezprzewodowy Wi-Fi SLIDETM LINK

Adapter bezprzewodowy Wi-Fi SLIDETM LINK umożliwia bezprzewodowe sterowanie urządzeń systemu SLIDEKAMERA z pomocą aplikacji Slideye PRO (dostępnej na tablety z systemem iOS i Android) oraz sterowników SLIDEKAMERA wyposażonych w łączność bezprzewodową Wi-Fi.

Do sterowania całym systemem, bez względu na to z ilu urządzeń się on składa, wystarczy pojedynczy adapter SLIDETM LINK. Możliwe jest użycie większej ilości adapterów w celu zwiększenia swobody ruchu systemu.

zobacz więcej
Adapter SLIDE LINK

Zestaw zasilający AF-7

Wysokiej jakości akumulator bezobsługowy 12V o pojemności 7Ah, w zestawie z dedykowaną ładowarką oraz pokrowcem. Pokrowiec z gniazdem zapalniczkowym pozwala na wygodny transport i korzystanie z akumulatora. Wewnątrz przewidziane jest miejsce na akumulator żelowy 12V 7Ah wraz z ładowarką. W środku nie zabraknie również miejsca na dodatkowe przewody.

zobacz więcej
Sterownik AION IQ

MONTAŻ SLIDERA Z NAPĘDEM NA STATYWIE

W przypadku montażu slidera na statywach, niezbędny jest wyższy port montażowy AF-8 LG, który zapewnia wyższe zamocowanie slidera wraz z pasem zębatym i silnikiem. W przypadku tradycyjnych niższych portów montażowych AF-8, napęd może uderzyć w koronę statywu.

Sterownik AION IQ

SPECYFIKACJA

Napięcie zasilania: 10..18V DC
Pobór prądu:

Średni pobór prądu (jazda ciągła w poziomie)
0,9A dla 100% mocy
0,6A dla 66% mocy
0,3A dla 33% mocy
Maksymalny pobór prądu
3A dla 100% mocy
2A dla 66% mocy
1,2A dla 33% mocy

Czas pracy z akumulatorem 12V 7Ah (w temperaturze pokojowej)

około 8h przy 100% mocy
około 13h przy 66% mocy
około 24h przy 33% mocy

Prędkość wózka:

maksymalnie 200mm/s - w trybie VIDEO
minimalnie 100mm/999h - w trybie TIMELAPSE

Zakres temperatury pracy: -10°C do 70°C

Wężyk spustowy (opcjonalnie do wyboru):

WS-1, WS-2, WS-3, WS-4, WS-5, WS-6, WS-7, WS-8, WS-9 (wężyki spustowe wykorzystywane w trybach pracy ANIMATION, TIMELAPSE)
Jak wybrać odpowiedni wężyk spustowy
Wymiary: Szerokość: 140mm
Długość: 190mm
Wysokość: 50mm (z joystickiem: 60mm)
Waga: 1720g

WYPOSAŻENIE ZESTAWU

 • Zasilacz
 • Silnik
 • Kabel RJ-45 do połączenia silnika ze sterownikiem
 • Sterownik HKN IQ
 • Ograniczniki ruchu
 • Pas zębaty z naprężaczem
 • Wyłączniki krańcowe
 • Klucz imbusowy 2,5mm
 • Klucz imbusowy 5mm
 • Wężyk spustowy 1 szt do wyboru
 • Instrukcja użytkownika

INSTRUKCJE OBSŁUGI

Napęd krokowy HKN-2 do X SLIDER
AIONTMIQ Sterownik
Wężyk spustowy WS - obsługiwane aparaty
HKN-2 stepper drive for X SLIDER
AIONTMIQ Controller
WS cable release - supported cameras
HKN-2 шаговый электропривод к слайдерам Slide Kamera серии HSK