Kran kamerowy ROAD JIB PRO

  • Kod: ROAD JIB PRO
  • szt.
  • Cena netto: 4 227,64 zł 5 200,00 zł

Zakes długości ramienia: 1,1-1.8m (długość robocza ramienia, od osi obrotu)

new VIDEO
VIDEO

Kran kamerowy Slidekamera ROAD JIB PRO to przenośny kran - 10kg, stosowany do kamer i aparatów o łącznej wadze do 15 kg.

Kran kamerowy ROAD JIB PRO oferuje szerokie możliwości kreowania obrazu, tym samym pozwalając osiągnąć doskonałe rezultaty podczas realizacji filmowych. Daje możliwość wykonywania płynnych ujęć zarówno nisko przy podłożu jak i wysoko, w miejscach niedostępnych wcześniej dla operatora, dzięki czemu możliwe jest pokazanie sceny z wielu perspektyw przy zachowaniu idealnej płynności. Teleskopowa konstrukcja kranu pozwala użytkownikowi dowolnie dostosowywać długość ramienia do potrzeb realizacji filmowej. Jego niewielkie rozmiary transportowe sprawiają, że możemy go zabrać w każde nawet najbardziej ekstremalne miejsce. To co go wyróżnia na tle innych kranów tej kategorii to przede wszystkim sztywność i komfort pracy.

Zakres ruchu

Teleskopowa konstrukcja kranu pozwala dostosowywać długość ramienia w zakresie od 1,1 do 1,8m.

Cztery pokrętła blokujące pozwalają zablokować wysuw kranu w dowolnej pozycji. Znajdująca się w zestawie olejowa głowica obrotowa Slidekamera HGO-3 pozwala na swobodny ruch obrotowy kranu jak i na pewne oraz stabilne zablokowanie kranu w dowolnej pozycji obrotowej.

Budowa

W skład kranu ROAD JIB PRO wchodzi ramię kranu, przeciwciężar składający się z gryfu i obciążników, raz olejowa głowica obrotowa Slidekamera HGO-3. Ramię kranu zostało wykonane z wytrzymałych profili konstrukcyjnych zapewniających wysoką sztywność i wytrzymałość urządzenia. Profile zostały zabezpieczone antykorozyjnie przed wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowo, ramię wyposażone jest w liczne pokrętła (pochylenia oraz wysuwu) pozwalające na zablokowanie ustawienia ramienia w dowolnej pozycji. Wszystkie elementy ruchome kranu zostały ułożyskowane, aby zapewnić płynność ruchów urządzenia.

Łatwe i szybkie rozkładanie i składanie kranu w ciągu zaledwie paru minut.

Długość transportowa: 1,2m

Płynne i szybkie rozłożenie ramienia z blokadą przeciwwagi.

Dodatkowo ramię przeciwwagi o konstrukcji teleskopowej służy do precyzyjnego wyważenia kranu. Pomimo dużej wagi obciążenia, precyzyjne wyważenie kranu nie stanowi żadnego utrudnienia.

Dodatkowe stalowe otwory 1/4" i 3/8" (po obu stronach kranu) do montażu akcesoriów.

W zestawie kranu jest olejowa głowica obrotowa Slidekamera HGO-3, stosowana jest do płynnej regulacji obrotu oraz płynnego oporowania kranu kamerowego. Głowica wyposażona jest w pokrętło blokujące służące do zablokowania obrotu płyty montażowej. Podwójne łożyskowanie zapewnia wysoką nośność, sztywność i precyzję obrotu. Dodatkowo, smar oporowy znajdujący się wewnątrz głowicy zwiększa opór podczas obrotu.

Głowicę kamerową mocujemy na płetwie kranu, na której znajduje się czasza 75mm/100mm.

Płetwa kranu jest składana i blokowana za pomocą dwóch odciąganych sworzni blokujących. Dwa pokrętła oraz odpowiednio wyprofilowane mocowanie służy do pewnego zablokowanie płetwy w pozycji pracy. W korpusie płetwy kranu znajdują się stalowe otwory 1/4" służące do zamocowania akcesori.

Uniwersalność

Liczne stalowe otwory montażowe 1/4" i 3/8" pozwalają na zamontowanie dodatkowych akcesoriów. Na płetwie kranu można zamontować głowicę video wraz z kamerą lub głowicę sterowaną 2-osiową X HEAD

Slidekamera pokrowiec ze sztywnym wkładem piankowym do kranu kamerowego ROAD JIB PRO

więcej informacji

SET INCLUDES

  • camera crane
  • counterweight (counterweight neck, weights 1x10kg, 1x5kg, 1x2,5kg, 1x1,25kgand safety nuts
  • Slidekamera HGO-3 fluid rotational head
  • manual

SPECYFIKACJA

Zastosowanie: Do precyzyjnego podnoszenia oraz obrotu w osi kranu, kamery lub aparatu fotograficznego wraz z zamontowanymi akcesoriami
Długość transportowa: 1,2m
Zakes długości ramienia: 1,1 do 1,8m (długość robocza ramienia, od osi obrotu)
Zakres pracy w pionie: 2,7m (zakres na maksymalnym wysunięciu ramienia)
Gniazdo kranu kamerowego: do wyboru wymienne gniazdo HCZ pasujące m.in. do systemów Manfrotto, Sachtler, Miller
Głowica obrotowa: olejowa głowica obrotowa Slidekamera HGO-3
Udźwig kranu: 15kg na 24kg przeciwciężaru
Waga bez obciążników: 10kg
Obciążniki o łącznej wadze: 18,75kg
Poziomica: wbudowana w stopę kranu
Możliwość zablokowania wysuwu ramienia: tak
Możliwość blokady pochyłu ramienia: tak
Blokada obrotu: tak
Materiał: aluminium
Kolor: czarny, malowany proszkowo