KAIROS

  • Kod: KAIROS
  • szt.
  • Cena netto: 6 910,57 zł 8 500,00 zł

Sterownik 3-osiowy

KAIROS™ - rozbudowany sterownik do urządzeń motion control. Długo oczekiwany kontroler, który pozwoli zastąpić wszystkie dotychczasowe rozwiązania, integrując w jednym urządzeniu wszystkie możliwości sterowania głowicami i sliderami, zapewniając przy tym pełną kontrolę i precyzję nad ruchem kamery w trzech osiach.

SLIDEKAMERA KAIROS

SLIDEKAMERA KAIROS

KAIROS™ pozwala na sterowanie każdym urządzeniem wyposażonym w port HET-BUS™. Dzięki temu inwestując w jeden sterownik posiadasz uniwersalny kontroler, który podłączysz do wszystkich swoich urządzeń Slidekamera®, zarówno tych, które już posiadasz, jak i tych, których zakup planujesz.

KAIROS™ będzie współpracował również z urządzeniami, które powstaną w przyszłości i będą kompatybilne ze złączem HET-BUS.

KAIROS™ pozwala na jednoczesne sterowanie czterema osiami w czasie rzeczywistym. Kontrolę bieżących parametrów pracy umożliwiają potencjometry umieszczone na panelu sterownika. Pozwalają one na bezpośrednie modyfikacje pracy urządzeń, bez konieczności zagłębiania się w skomplikowane menu lub poleganiu na nieprecyzyjnych interface'ach dotykowych. KAIROS™ gwarantuje, że będziesz pracować szybko i precyzyjnie.

SLIDEKAMERA KAIROS

Duży joystick pozwala idealnie przenieść ruch Twojej ręki na położenie kamery, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie płynnych, dobrze zakomponowanych i idealnie zgranych w czasie ujęć.

Możesz korzystać z trzyosiowego joysticka, oraz dużego, wygodnego pokrętła. Domyślnie pokrętło odpowiedzialne jest za ruch slidera, a joystick za obrót głowicy. Wszystkie osie pracy są konfigurowalne i od Ciebie zależy, którym elementem KAIROSa będziesz chciał sterować swoimi urządzeniami.

SLIDEKAMERA KAIROS

Położenia wszystkich podłączonych urządzeń można zapisać w ośmiu bankach pamięci, które mogą przechowywać zarówno pojedyncze, statyczne pozycje, jak i sekwencje ruchu trwające do 12 minut.

SLIDEKAMERA KAIROS

KAIROS™ posiada port USB, dzięki któremu możesz samodzielnie uaktualnić jego oprogramowanie. Dzięki temu Slidekamera® może stale rozwijać urządzenie, poszerzając jego możliwości o nowe funkcje, lub umożliwić współpracę z nowymi urządzeniami, których jeszcze nie ma na rynku.

Konstrukcja urządzenia oparta jest na aluminiowej obudowie, zapewniającej bezpieczeństwo podzespołów, oraz gwarantującej długie i bezproblemowe użytkowanie sterownika. Trzymając KAIROSa w rękach jesteś pewien, że trzymasz profesjonalny i solidny sprzęt. A gdy sytuacja na planie zdjęciowym powoduje, że nie masz wolnej ręki aby trzymać sterownik, pomogą Ci zintegrowane gniazda 3/8”, za pomocą których możesz umieścić sterownik na statywie, lub przymocować do dowolnego urządzenia.

SLIDEKAMERA KAIROS

Mimo swoich rozmiarów, KAIROS™ jest niezwykle funkcjonalnym i elastycznym urządzeniem. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, oraz zintegrowanym modułom łączności bezprzewodowej KAIROS może pracować bez jakichkolwiek kabli, łącząc się poprzez Radio Frequency z kompatybilnymi urządzeniami (np. głowicami i napędami sliderów Slidekamera® wyposażonymi w adapter SLIDELINK adapter RF). Jedyne, co jest Ci potrzebne, to plan na doskonałe ujęcie.

WYPOSAŻENIE ZESTAWU

  • sterownik KAIROS
  • antena Wi-Fi
  • antena RF
  • SLIDELINK adapter RF [OPCJONALNIE]
  • przewód HET-BUS (RJ45)
  • skrzynia transportowa

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Waga: 2,7kg
Wymiary sterownika: 339mm x 169mm x 114mm
Kompatybilne urządzenia: urządzenia do kontroli ruchu kamery wyposażone w złącze HET BUS
Maksymalny czas nagrania trajektorii ruchu kamery: 11min 56sek (do 8 niezależnych osi)
Napięcie zasilania: 10..17V DC min 12W
Zakres temperatury pracy: od 0 do +40oC
Zakres wilgotności: do 90%

KAIROS™ FIRMWARE UPDATE

 

INSTRUKCJE OBSŁUGI

Polish language KAIROS™
english KAIROS™