BULL HEAD

  • Kod: BULL HEAD
  • szt.
  • Cena netto: 7 723,58 zł 9 500,00 zł

Odpowiadając na potrzeby filmowców, stworzyliśmy BULL HEAD - zdalnie sterowaną głowicę do zadań specjalnych. Dzięki wyjątkowo sztywnej konstrukcji BULL HEAD bez problemu radzi sobie z kamerami o wadze do 8kg, zapewniając płynny ruch, pozbawiony jakichkolwiek drgań i szarpnięć. BULL HEAD sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach, gdzie potrzebna jest precyzja ruchu: przy rejestracji video, realizacji timelapse'ów, zdjęć poklatkowych, czy produkcji efektów specjalnych.

 

Dzięki wzmocnionej konstrukcji i dopracowanemu mechanizmowi BULL HEAD jest wyjątkowo dokładny. Dlatego idealnie nadaje się do realizacji efektów specjalnych, gdzie wymagana jest powtarzalność i precyzja ruchów przy wielokrotnych dublach.

Mechanizm oparty na przekładniach ślimakowych gwarantuje precyzję kontroli, oraz bezpieczeństwo sprzętu, działając jako hamulec, gdy zabraknie zasilania.

BULL HEAD jest uniwersalny. Może być użyty jako niezależne urządzenie, zamontowane na statywie lub w jakikolwiek inny sposób. Jednak skrzydeł nabiera dopiero, gdy wprawi się go w ruch. BULL HEAD idealnie nadaje się jako głowica do kranów kamerowych i sliderów. BULL HEAD w połączeniu ze sliderem ATLAS MODULAR SLIDER tworzy zintegrowany system motion control, pozwalający na kontrolę kamery w 3 płaszczyznach.

zobacz więcej

Zastosowanie głowicy BULL HEAD jest wszechstronne, można ją zamontować w dowolny sposób - obojętne, czy pracuje pionowo, poziomo, lub do góry nogami. Dzięki temu za pomocą głowicy BULL HEAD możesz umieścić kamerę tuż nad ziemią, lub pod samym sufitem. BULL HEAD w połączeniu z modułowym sliderem ATLAS MODULAR SLIDER stanowi idealną bazę do budowy systemów studyjnych lub scenicznych.

Sterownik AION 2D

Na panelu przednim sterownika AION 2D umieszczono joystick oraz pokrętła. Gniazda złącz elektrycznych oraz włącznik zasilania znajdują się na górnej ściance obudowy sterownika.

Otwór mocujący 1/4" wbudowany w podstawę sterownika umożliwia jego montaż np. do wózka urządzenia slidera z wykorzystaniem ramienia przegubowego VARIO ARM - Classic 8" lub 11". Głowica BULL HEAD sprzedawana jest w komplecie ze sterownikiem przewodowym AION 2D. Możliwe jest też sterowanie bezprzewodowe za pośrednictwem dodatkowego Adaptera SLIDELINK™ Wi-Fi i aplikacji Slideye™PRO dostępnej na tablety z systemem Android.

APLIKACJA Slideye™ PRO

Teraz sterowanie urządzeniami Slidekamera® jest jeszcze wygodniejsze. Bezpłatna aplikacja Slideye™ PRO pozwala na zaawansowane sterowanie w trzech osiach - SLIDER, PAN, TILT przy użyciu tabletu z systemem Android.  

Do bezprzewodowej obsługi aplikacji wymagany jest adapter SLIDELINK™ Wi-Fi, który połączony z napędem slidera lub głowicą umożliwi komunikację z tabletem. Zestaw SLIDELINK Wi-Fi zawiera adapter USB do połączenia kablowego tabletu z urządzeniami Slidekamera®. Usprawni to pracę w miejscach, gdzie sygnał Wi-Fi może zostać zakłócony.

 

Kluczowe funkcje Slideye™ PRO:

▸ Live Control with Precise Parallax
▸ Multi-axis Keyframes Editor
▸ Multi-axis Curves Editor
▸ Advanced Timelapse

zobacz więcej

 

WYPOSAŻENIE ZESTAWU

  • głowica BULL HEAD
  • sterownik AION 2D
  • przewód sterujący długości 5m
  • zasilacz sieciowy
  • Adapter V-Mount z kablem D-TAP
  • walizka transportowa z twardym wkładem piankowym

SPECYFIKACJA

Zastosowanie: Urządzenie przeznaczone jest do precyzyjnego obrotu kamery w dwóch osiach X i Y.
Waga: 5kg
Wymiary głowicy: 300mm x 330mm x 110 mm
Nośność: 8kg
Maksymalne wymiary kamery: szerokość: 175mm, wysokość: 270mm
Zakres kątów obrotu głowicy: w osi X i Y N x 360o
Maksymalna prędkość obrotu: 73o/s (360o/4,9s)
Maksymalne przyspieszenie: 264o/s2
Napięcie zasilania: od 10Vdo 17V DC max. 40W
Orientacyjny czas pracy z akumulatora: 12V 7Ah min. 3h
Zakres temperatury pracy: od -20 do +40oC
Zakres wilgotności: do 90%

VIDEO TUTORIALS

ATLAS™MODULAR with BULL™HEAD
setup overview

INSTRUKCJE OBSŁUGI

Polish language BULL HEAD
Polish language AION 2D Sterownik
Polish language SLIDELINK™ ADAPTER BEZPRZEWODOWY Wi-Fi
english BULL HEAD
english AION 2D Controller
english SLIDELINK™ Wi-Fi WIRELESS ADAPTER
Russian AION 2D Панель управления